מחלקת נזקי רכוש

מחלקת הנזיקין במשרד בלטר, גוט, אלוני ושות', סניף טבריה והצפון מטפלת מזה שנים רבות במגוון רחב מאוד של תביעות נזקי רכוש.
"נזקי רכוש" זהו למעשה כינוי כללי המכניס תחת הכיפה שלו מיני תביעות כספיות רבות ומגוונות.

בין היתר, מטפל משרדנו בתיקים שעניינם נזקים הנגרמים בעקבות:

  • עבודות חפירה
  • חציבה וקידוחים, כגון גרימת נזק למקרקעין שכנים
  • שלילת תמיכה במקרקעין גובלים או ערעור יסודות מבנים סמוכים, פגיעה בהם או פגיעה במתקנים תת קרקעיים עקב עבודות חפירה או קידוח המתבצעות בקרבת מקום.

בד"כ התביעות במקרים אלה טומנות בחובן סכומים גבוהים מהטעם שהנזק הנגרם למבנה או לקרקע עלותו ברגיל גבוהה כך גם אם יש צורך למשל בבניית קיר תומך למניעת הסכנה שנוצרה במקום, ועל – כן, קיימת חשיבות בהכרת התחום על היבטיו השונים ע"י עו"ד המייצג, ולהכיר את בעלי המקצוע המומחים (מהנדסים, יועצי קרקעי, שמאים) שבהם יש להסתייע לשם שיפור סיכויי ההצלחה בתיק.

עוד מטופלים בסניף משרדנו בצפון תיקים שעניינם רשלנות מקצועית של עורכי דין, הן התרשלות בביצוע עסקאות מקרקעין והן התרשלות בייצוג בהליך משפטי שהן ברגיל תביעות מורכבות יותר מאשר הסוג הראשון.

לפי הסטטיסטיקה, בשנים האחרונות גדלה באופן משמעותי כמות התביעות המוגשות כנגד עורכי דין בעילת הרשלנות, ובתי המשפט אינם נרתעים יותר מקבלת תביעות וחיוב עורכי דין בתשלום פיצויים במקרים המתאימים.
תיקי רשלנות מקצועית נוספים שעניינם נזק הנגרם לרכוש מתייחסים לאחריותם של מהנדסים, יועצי קרקע, מודדים, אגרונומים, מכונאים, מפקחים ועוד.

בנוסף, מטופלים במחלקתנו תיקי נזקי חקלאות (נזקים הנגרמים למטעים, כרמים וגידולים שונים כגון בעקבות שריפות, או בעקבות ריסוסים או נזקי טבע, או למשל נזקים הנגרמים לתוצרת חקלאית המאוחסנים בבתי קירור). נזקי החקלאות מתייחסים הן לנזקים הנגרמים לגידולים מן הצומח ומן החי (עדרי צאן, עופות, דגים וכו'). במקרים אלה קיימת חשיבות רבה להיוועץ עם עורך דין במיידי, זאת על מנת לקבל הדרכה מתאימה לצורך הכנת הוכחות לתביעה שתוגש בעתיד, כגון, לקיחת דגימות לבדיקות מעבדה וכיוצ"ב, דבר שיקשה על ניהול התיק במידה ובדיקות כאלו לא יתבצעו בזמן אמת.
תביעות ליקויי בניה מהוות אף הן נתח משמעותי מתוך כמות תיקי נזקי הרכוש המטופלים במשרדנו, כמו גם תביעות נזקי רכוש הנגרמים לכלי רכב בעקבות תאונות דרכים.

משרדנו מייצג בתיקי נזקי רכוש הן תובעים והן נתבעים, הן אנשים פרטיים והן גופים מסחריים, לרבות חלק מחברות הביטוח המובילות בארץ.

בסניף משרדנו בטבריה נצבר ניסיון רב בתיקי נזקי רכוש, אשר ביחד עם רשימת המומחים בעלי השם שאליהם מופנים לקוחות המשרד לצורך השגת חוות דעת ועשיית שימוש בה בהליך המשפטי המתנהל, מעניקים ללקוחותינו טיפול וייצוג הולם, ענייני ומקצועי.