ערב טוב לכולם, יום רביעי 25/3/2020

אנחנו שבים ומעדכנים אתכם בנוגע לתקנות החדשות שפורסמו ברשומות היום וחלות החל מהשעה 17:00 ולמשך שבוע.

נעסוק בפרסום זה בשינויים שיצרו התקנות ביחס לפרסומים קודמים שביצענו.

התקנות קובעות מגבלות משמעותיות נוספות ביחס ליציאה מהבית, השימוש במרחב ציבורי ואף ביחס למקומות עבודה.

ביחס למרחב הציבורי אין לצאת ממקום מגורים או מקום שהיה קבוע למעט במקרים שלהלן –

המשך עבודה מותרת, כפי שמוגדרת כאן וכפי שכבר פרסמנו בהודעות קודמות, הצטיידות במזון ומוצרים חיוניים וקבלת שירות חיוני, קבלת שירות רפואי, תרומת דם, הפגנה, הליך משפטי, טיפול במסגרת רווחה, עניני אפוטרופסות שונים, חתונה (במקום פתוח בלבד) הלוויה (במקום פתוח בלבד) או ברית, תפילה בסמוך למקום המגורים (במקום פתוח בלבד), סיוע רפואי או סיוע לאדם עם קושיי או מצוקה הדורשים סיוע, ומגבלה אחת משמעותית הנוגעת לכולנו – הגבלה של יציאה לזמן קצר לעד 100 מטר ממקום המגורים.

נסיעה ברכב מותרת עד 2 נוסעים, למעט חריגים.

ביחס למקומות עבודה חלים מס' שינויים מעבר למגבלות שכבר קיימות –

מקומות עבודה נדרשים להציב עמדה למדידת חום באמצעי לא פולשני, לבצע בדיקות, ולא להתיר כניסה של מי שחום הגוף שלו עולה על 38 מעלות צלזיוס.

בנוסף, נאסרה פתיחת חנויות או עסק שאינן מן הסוג המותר הכולל בתי אוכל (בשליחות בלבד), ממכר מזון, בית מרקחת, היגיינה ואופטיקה (תוך שמירת מרחק בין אנשים ויחס של עד אחד לארבע בין הקופות למס' השוהים) וכן חנויות למוצרים חיוניים לתחזוקת הבית, מוצרי חשמל, שירות תקשורת ואביזרים רפואיים ובשירות משלוחים בלבד.

ניתן לבצע משלוחים רק כאשר המכירה הינה מחנות מקוונת (אינטרנטית) באמצעות הטלפון או האינטרנט, או כאשר מדובר במשלוח של מוצרים חיוניים לתחזוקת הבית, מוצר תקשורת, אביזרים רפואיים ועיתונים וכן מזון, בית מרקחת, אופטיקה והיגיינה. אין באמור למנוע הובלת חומרי גלם, ציוד ואספקה וכן שירותי הובלה ובלדרות שאינם לבית הלקוח (הכוונה כפי הנראה לעסק).

אין באמור להוות תחליף לקבלת ייעוץ משפטי. בתקופת משבר הקורונה התקנות מתעדכנות לעיתים תכופות ולכן יש לוודא שלא חל שינוי מאז הפרסום.

אנו עומדים לרשותכם בכל שאלה בתקווה לימים שקטים ובריאים יותר.

אורי דדו, עו"ד וצוות המשרד